Projekt strony www

Wiele zależy od tego, czy projekt jest podyktowany zaleceniami i ścisłymi wytycznymi Klienta, czy też grafik wykonuje go według swojego doświadczenia,  najpopularniejszych tendencji w wyglądzie stron i ma tzw. wolną rękę. Projektując stronę musi się także kierować wymaganiami technicznymi i funkcjonalnością.Strony wykonywane na gotowych szablonach nie zapewniają nam unikalności i ograniczają możliwość dopasowania jej wyglądu i funkcjonowania do własnych potrzeb. Wykonując indywidualny projekt strony www grafik może połączyć wymagania dotyczące projektowania z oczekiwaniami zleceniodawcy. Dlatego warto w niego zainwestować, co uatrakcyjni i uwiarygodni naszą ofertę.

Dlaczego projekt strony internetowej jest tak istotny?

Projekt graficzny ma za zadanie przedstawienie wizualnego wyglądu przyszłej strony internetowej oraz stanowi podstawę dla poźniejszych prac programistycznych.

Strona responsywna | Parallaxa

icon02
icon03

Dzisiaj nie projektuje się już stron, które nie są dopasowane do urządzeń mobilnych. Ich miejsce zajęły strony responsywne. Pozwalają one wyświetlić zawartość strony na różnych urządzeniach bez straty jakości i nieczytelnej treści. W stronach RWD (Responsive Web Design) zawartość strony dopasowuje się odpowiednio do wielkości wyświetlacza i „ustawia” w taki sposób, aby jak najlepiej zaprezentować ową zawartość: grafikę, zdjęcia jak też cały tekst.Dodatkową możliwością w projektowaniu jest parallaxa: elementy strony nakładają się na siebie, przez co uzyskujemy efekt trójwymiaru. Znacznie podnosi to wizualność strony.